Założycielami szkoły są Beata i Maciej Zygmańscy – rodzice czwórki dzieci, od lat związani z edukacją.

beata-zygmanska-kuznia-talentow

Beata jest nauczycielem dyplomowanym z osiemnastoletnim doświadczeniem, ukończyła studia magisterskie w zakresie pedagogiki oraz studia filozoficzno- teologiczne.

Na swym koncie ma też studia podyplomowe: Nauczanie Początkowe, Wychowanie Przedszkolne, Nowoczesne i Alternatywne Koncepcje Psychopedagogiczne, Zarządzanie Oświatą. Brała udział w wielu kursach specjalistycznych, których efektem było wprowadzanie nowatorskich metod nauczania nastawionych na rozwój kreatywności i samodzielności dzieci. Jest trenerem Odysei Umysłu, Liderem Dobrych Praktyk. Prowadziła własną firmę – placówkę, w której dzieci spędzały czas popołudniami, korzystając z różnorodnych zajęć.

Wieloletnia praca z dziećmi była inspiracją do tego, aby stworzyć szkołę niebanalną, wyzwalającą twórczość i kreatywność, otwierającą przed dzieckiem drzwi do wszechstronnego rozwoju oraz sukcesu.

maciej-zygmanski-kuznia-talentow

Maciej w 1999 r. uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych na Wydziale Historycznym UAM, karierę zawodową rozpoczynał jako nauczyciel historii i informatyki, następnie pracując w Wydawnictwie Arka i Nowa Era kierował Instytutem Kształcenia Nauczycieli wspierając z ramienia wydawnictwa reformę edukacji w Polsce. Od 2004 roku zarządzał w Poznaniu sprzedażą w firmach ubezpieczeniowych Pramerica i Prudential.

Doświadczenia jakie zgromadziliśmy przez lata w oświacie, biznesie, ale też budując swoją niemałą rodzinę, zrodziły marzenia o własnej placówce oświatowej, która byłaby odpowiedzią na potrzeby dzieci w czasach, w których wiedza jaką zdobywa student pierwszego roku – na trzecim roku bywa już nieaktualna.

Poznaj kadrę Kuźni Talentów:

_MG_2655

Agnieszka Sroka – Stürmer – nauczyciel przyrody, biologii i geografii, trener Odysei Umysłu, wychowawca.
Absolwentka Akademii Rolniczej w Poznaniu o specjalności ochrona środowiska i Studium Podyplomowego z Przyrody dla Nauczycieli na UAM. Trener Odysei Umysłu, uważa, że kreatywność można rozbudzić w każdym dziecku.

Jej pasją jest taniec flamenco i samba brazylijska. Przyszywa, zszywa, haftuje, patchworkuje ciągle tworząc co sprawia jej ogromną radość, a przy tym stara się zarazić dzieciaki swoją pasją.

Justyna Dolatowska-Wolny

Justyna Dolatowska-Wolny – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.
Jej największą pasją jest bycie mamą. Od wielu lat prowadzi zajęcia przygotowujące maluchy do pójścia do przedszkola, a także warsztaty dla rodziców. Współpracuje z Muzeum Narodowym w Poznaniu, gdzie prowadzi spotkania dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, które mają na celu przybliżenie sztuki przez duże „S” w niecodzienny, aktywizujący sposób.

Razem z Mężem i przyjaciółmi założyła stowarzyszenie, które promuje grodzisko wczesnośredniowieczne oraz walory przyrodnicze okolicy w której mieszka. Wspólnie oprowadza wycieczki, przygotowuje ogniska i opowiada o tym jak to dawniej bywało. Uwielbia czytać książki, oglądać filmy i chodzić po górach. Lubi też gotować i eksperymentować w kuchni, ale robi to rzadko – ponieważ zmywanie naczyń – to już inna bajka…

KasiaKR

Katarzyna Kaleta-Romańska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i techniki.
Nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Kasia jest absolwentką Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM w zakresie edukacji elementarnej z terapią jak również wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego. Uzyskała również dyplom dwuletniego studium choreograficznego przy Ministerstwie Kultury – Narodowym Centrum Kultury ze specjalnością taniec ludowy. Swoje pasje artystyczne miała okazję realizować prowadząc zajęcia taneczno – artystyczne w różnych placówkach. Przez wiele lat była instruktorem tańca w dziecięcym zespole folklorystycznym w Poznaniu.

W pracy z dziećmi kieruje się słowami Celestyn Freinet : „ Dziecko chce i potrafi się samodzielnie uczyć, jeżeli tylko stworzy mu się warunki sprzyjające rozwojowi.” Kasia dociera do wszystkich małych serc i umysłów poprzez różne rodzaje sztuki, rozwijając w nich tym samych naturalną wrażliwość.

Zdjecia rozne 447 — kopia

Maria Nadolna – nauczyciel języka polskiego.
Absolwentka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej na UAM w Poznaniu. Ukończyła też seminarium filmowe oraz seminarium z historii sztuki. Jest też absolwentką Studium filozoficznego św. Tomasza z Akwinu (filia KUL) oraz Instytutu Duchowości Carmelitanum w Poznaniu. Artykuły, recenzje, wiersze publikowała m.in. w „Zeszytach Karmelitańskich”, „Polonistyce”, „Odrze”.

Wraz z przyjaciółmi założyła w 2015 roku nauczycielski teatr amatorski „Scena N”. Uwielbia wędrówki po szlakach tatrzańskich, lubi też jeździć na rowerze. Jest zapalonym kibicem sportowym ze szczególnym uwzględnieniem piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki, lekkoatletyki, żużla. Bliscy żartują, że minęła się z powołaniem i powinna być komentatorem sportowym.

Justyna-Olszewska

Justyna Olszewska – Prugar – nauczyciel wychowania fizycznego i informatyki.
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunkach sport i wychowanie fizyczne. Sportem pasjonuje się od najmłodszych lat. Trenowała pływanie, taniec, ale jednak siatkówka okazała się jej największą pasją. Każdą wolną chwilę spędza aktywnie.

Ukończyła Podyplomowe Studia z zakresu informatyki. Prowadzi zajęcia z programowania klockami Lego.

Uwielbia kontakt z dziećmi i nie wyobraża sobie pracować bez nich.

AgaD

Agnieszka Duszyńska – nauczyciel religii.

Absolwentka Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej oraz dwuprzedmiotowych studiów edukacji elementarnej i języka niemieckiego. Kończy właśnie Studia Podyplomowe Katechetyczno-Teologiczne Wydziału Teologicznego UAM.

Przez parę lat prowadziła fantastyczną zawodową niespokrewnioną rodzinę zastępczą o charakterze pogotowia rodzinnego. Prywatnie żona i mama. Fascynuje Ją Słowo Boże, nieszablonowe myślenie i wszelkie formy docierana do młodych serc.

EWA FLAGA-SZEWCZYK

Ewa Flaga – Szewczyk – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, języka angielskiego w klasach 1-3, logopeda.

Absolwentka studiów pedagogicznych, prawniczych i logopedycznych. W naszej szkole pracuje z najmłodszymi uczniami. Doświadczenie zdobywała jako lektor języka angielskiego w szkołach językowych, trener zajęć rozwojowych dla dzieci i rodziców oraz nauczyciel przedszkola.

Prywatnie mama dwójki dzieci i właścicielka uroczego sznaucerka. Uwielbia pracować z dziećmi, uczyć się nowych rzeczy, a w wolnym czasie spędzać czas z rodziną.

Beata

Beata Zygmańska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.
Połączenie dwóch żywiołów: spokoju i refleksyjności z ciągłym ruchem i zaangażowaniem. Wierna temu rozdwojeniu uwielbia w fotelu, przy czerwonej herbacie rozwiązywać największe zagadki literackich detektywów i jest w tym niezła… Z drugiej strony ciągle gotowa, by zatrzymując się na najcichszych campingach Europy – zwiedzać ją od fiordów, po wybrzeża Afryki.

Uważa, że ma bardzo artystyczną duszę, tylko brak jej artystycznych talentów – dlatego zaraża innych swoimi pomysłami, a że najczęściej ma „pod ręką” dzieci – to one realizują jej zwariowane pomysły. Od dziecka śpiewa: w zespołach, chórach, scholach… Nie uważa, że śpiewa pięknie, ale nie może bez tego żyć, dlatego własnym dzieciom również pozwala na realizację nawet najdziwniejszych pasji.

FB_IMG_1543845977899

Anna Buchwald– nauczyciel historii, WOS-u i języka angielskiego kompetencyjnego w klasach 1-3, wychowawca.
Jestem absolwentką Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na kierunku historia, specjalność nauczycielska. Na tej samej uczelni ukończyłam także studia licencjackie na kierunku socjoekonomika. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku nauczanie jęz. angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.
Zawodowo interesuję się folklorem, historią kobiet oraz czasami dwudziestolecia międzywojennego, natomiast prywatnie uwielbiam i uprawiam różne dyscypliny sportowe, a moją wielką pasją są podróże „na własną rękę”.

zdj Mikołaj

Mikołaj Basiński – nauczyciel wychowania fizycznego i EDB, wychowawca.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku wychowanie fizyczne o specjalności gimnastyka korekcyjno-kompesancyjna. Instruktor sportu tenis oraz szermierka. Jest również ratownikiem wodnym MSW oraz ukończył kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Ze sportem związany od najmłodszych lat. Kilkunastokrotny medalista Mistrzostw Polski w szermierce w różnych kategoriach wiekowych oraz brązowy medalista Mistrzostw Europy do lat 17. Uwielbia pracę z dziećmi. Chce zarażać najmłodszych do całożyciowej aktywności fizycznej, bo wie ile korzyści i radości może sprawiać uprawianie sportu oraz sama aktywność fizyczna.

Zdjęcie_MaciejM

Maciej Młodziejewski – nauczyciel chemii.

Kreatywność to jego specjalność. Ukończył studia magisterskie z chemii w Poznaniu. Od kilku lat współpracuje z uczniami, którzy chcą lepiej zrozumieć fascynującą naturę chemii. Uwielbia pomagać ludziom, motywować ich do działania i samorealizacji.

Nie boi się wyzwań i uważa, że najlepszym przewidywaniem przyszłości jest tworzenie jej.

Pasjonuje się chemią organiczną, sportami walki i psychologią.

W wolnym czasie uwielbia zabierać swoją żonę na romantyczne randki.

Roch Burandt – nauczyciel języka polskiego, wychowawca.

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, filolog polski, językoznawca, edytor – ma szczególną zdolność do wyłapywania błędów językowych w rozmaitych tekstach.

Niestrudzenie stara się przekonać uczniów, że język polski – choć niełatwy – może być piękny, a czasem nawet zabawny.

Prywatnie mąż i młody tata. Wierny kibic skoków narciarskich i pasjonat poznańskiej komunikacji miejskiej.

język niemiecki

Małgorzata Grześkowiak – Wasela  – nauczyciel języka niemieckiego.

Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła też studia podyplomowe w Wyższej Szkole Języków Obcych im. S.B. Lindego „Nowoczesne i alternatywne metody psychopedagogiczne”. Autorka książek „Zabawa z niemieckim” i „Niemieckie ABC” oraz współautorka książki „Testy maturalne z języka niemieckiego. Egzamin pisemny”.  Małgorzata jest także egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu z zakresu egzaminu maturalnego z języka niemieckiego.

W wolnym czasie zdobywa Koronę Gór Polski, jeździ na rowerze i relaksuje się z szydełkiem w ręku.

Remigiusz Skorwider – nauczyciel muzyki.

Dyrygent, pianista, aranżer. Absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego.
Kształcił się na licznych kursach mistrzowskich dla dyrygentów m.in. u Gabriela Chmury oraz José Miguela Rodilla Tortajady (Hiszpania). Wielokrotnie prowadził również, w ramach Letniej Szkoły Muzyki Dawnej w Lidzbarku Warmińskim, zespoły muzyki dawnej pod kierunkiem Zbigniewa Pilcha i Marcina Szelesta. Od 2022 roku prowadzi Orkiestrę Symfoniczną Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Poznaniu. Od 13 lat jest kierownikiem artystycznym szamotulskiej orkiestry Capella Samotulinus, z którą z powodzeniem przygotowuje dzieła instrumentalne (symfonie, koncerty solowe) oraz wokalno-instrumentalne („Dydona i Eneasz” H. Purcella, „Mesjasz” G. F. Händla). Jest również dyrygentem trzech chórów. Jest Osobowością Roku 2017 w kategorii kultura plebiscytu „Głosu Wielkopolskiego”.

Karolina Czajczyńska – nauczyciel języka polskiego, wychowawca.

Jestem filologiem polskim z wykształcenia, szczęśliwą żoną i mamą trójki cudownych dzieci z powołania. Bycie empatycznym, autentycznym i w pełni obecnym rodzicem, uważam za jedno z największych życiowych wyzwań. Moją pasją jest zdrowe odżywianie, pieczenie, gotowanie, a najwspanialszy wolny czas, to ten spędzony z moją rodziną, szczególnie nad brzegiem morza i górskim szlaku.

Słowa Janusz Korczaka: „Nie ma dzieci, są ludzie” to mój najważniejszy, zawodowy drogowskaz. Lubię czytać, tworzyć, rozwijać się, motywować, inspirować i dzielić swoją wiedzą. Relację z moimi uczniami opieram na wzajemnym szacunku i empatii. Pragnę pokazać im wartość krytycznego myślenia, dać poczucie sprawstwa, być wsparciem w odkrywaniu swoich talentów i mocnych stron.

Katarzyna Samulska – nauczyciel plastyki.

Sebastian Pacanowski – nauczyciel fizyki.

Maciej Pawlik – nauczyciel matematyki.

Anna Śródka  – nauczyciel języka angielskiego.

Iga Hormazabal-Baeza  – nauczyciel języka hiszpańskiego.

Justyna Janc – pedagog szkolny/specjalny.

Patrycja Gazy – psycholog szkolny.

Paulina Wojtkowiak – pedagog specjalny.